Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи Чавдар /Троян/ за купата на България

Баскетболният Спартак победи Чавдар /Троян/ за купата на България

С 93:81 в Троян срещу местния Чавдар започна участието си в турнира за купата на България при мъжете плевенския Спартак. Двубоят бе от първия предварителен кръг на надпреварата. Селекцията на Александър Дяковски взе инициативата още от самото начало и до 4-ата минута допусна съперника да я надиграе в защита само два пъти – 16:4. В оставащото време до края на първата част обаче домакините наваксаха – 27:28.

Във втората половина на първото полувреме плевенчани отново контролираха събитията на терена, водейки в резултата. Малко преди почивката обаче отново допуснаха развоя от края на първата четвърт и се оказаха изоставащи преди второто полувреме – 44:47. Последваха равностойни 7 минути в които лидерството в резултата непрекъснато се сменяше. После спартаковци поведоха и преди заключителната последна част дръпнаха със 78:67. Това съотношение се запази до 37-ата минута. След това чавдарци стопиха пасива до 2 точки – 81:83. В оставащото време до последната сирена обаче троянските баскетболисти повече не вкараха, а противника им направи разликата двуцифрена. Най-резултатен в мача бе Ивко Ивков от Спартак с 29 точки.