Начало / Последни новини / Баскетболистите на Спартак загубиха в Самоков

Баскетболистите на Спартак загубиха в Самоков

Поражение – 79:89 претърпя плевенския Спартак като гост на Рилски спортист /Самоков/ в среща от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига. С оглед на развоя на мача успеха на домакините е напълно заслужен. Началото бе равностойно, като гостите дори поведоха с 6:3. След 3-ата минута обаче самоковци взеха инициативата и постоянно увеличаваха преднината си. Тя достигна 11 точки – 29:18 в края на първата част. Това съотношение се запази до 16-ата минута, когато плевенския тим вече изоставаше с 15 точки – 26:41. Макар и по-малък двуцифрения аванс на Рилски остана до края на полувремето – 49:38.

Лъч на надеждата за гостите се появи в 23-ата минута с тройката на Михаил Танев за 54:46. Това обаче бе най-доброто за тях. Домакините проведоха резултатни атаки, които вдигнаха разликата на 21 точки – 76:55, секунди преди заключителните 10 минути. Очакванията, че те ще са протоколни бяха разбити тотално от селекцията на Александър Дяковски. Избраниците му бяха по-добрия отбор. Интригата се върна в 37-ата минута, когато Милен Дудев реализира тройка и пасива бе стопен само на 7 точки – 76:83. До пълен обрат обаче не се стигна и Рилецо записа четвъртата си победа, а Спартак трета поредна загуба. Най резултатен за тима от Плевен бе Михаил Танев с 18 точки.