Начало / Последни новини / Шампионска титла и бронзов медал за щафетите СКО Север на ДП по ориентиране

Шампионска титла и бронзов медал за щафетите СКО Север на ДП по ориентиране

Две призови класирания за щафетите на плевенския СКО Север на държавното първенство по ориентиране /за състезатели от двата пола: от 12 до 18 години/ в Пампорово. Шампионска титла спечели екипът ни при девойките до 18 години. Щафетата ни завоюва първото място с преднина от 12:04 минути пред столичния клуб Валди. За плевенчанки стартира Вилиана Гургурова, която завърши трета. След нея Цветелина Цветанова стана втора. На тази позиция финишира и Катерина Минкова, която бе на последния трети пост. Това класиране се оказа достатъчно за крайната победа.

В същата възрастова група, юношите на СКО Север спечелиха бронзов медал. Първи от щафетата ни стартира Никола Иванов, който се класира шести. Цветелин Велков преодоля няколко съперника и стана трети. Силното представяне на Здравко Колев го изведе на втора позиция и осигури трето място на плевенската щафета. Шампион стана екипът на Бегун /Варна/, а втори е Валди /София/.

Останалите три щафети на СКО Север завършиха осми – М12 /Симеон Митев, Александър Йорданов, Милен Иванов/, Ж14 /Деница Иванова, Андрея Христова, Елена Здравкова/, М14 Александър Иванов, Преслав Попов, Павел Здравков/.