Акценти
Начало / Култура / Ученик от ОУ „Валери Петров” с голямата награда от конкурс „Освобождението”

Ученик от ОУ „Валери Петров” с голямата награда от конкурс „Освобождението”

Седмокласничката Преслава Кръстева от ОУ „Валери Пертов” – Плевен, е тазгодишният носител на Голямата награда от Националния конкурс за детска рисунка „Освобождението” , организиран от Община Плевен и Регионален военноисторически музей – Плевен по повод Националния празник Трети март.

Специалната награда на Регионален военноисторически музей – Плевен  се  присъжда  на Цветомира Цветанова от 6 клас на ОУ „Бенито Хуарес” – София.

Официалната церемония по награждаването на всички  отличените ученици в националния конкурс „Освобождението” ще е на 2 март, от 11 часа в Панорама „Плевенска епопея”.

Освен Голямата награда на и наградата на Регионален военноисторически музей – Плевен, журито присъди две първи, две втори, две трети  и общо 19 поощрителни награди за двете възрастови групи: от  първи   до четвърти  и  от  пети  до  осми клас.

Ето имената на всички отличени:

Първа възрастова група – І – ІV клас:

Първа награда:  Кубрат Минковски – ІV кл. НУ „Христо Ботев” – Плевен

Втора награда: Георги Станчев – ІІ кл.,  СУ „Цанко Церковски” – Полски Тръмбеш

Трета награда:  Мирела Илиева – ІІ КЛ.,  ОУ „СВ. Климент Охридски”- Попово

Поощрителни награди:

Габриела Цолова – III кл.,  ОУ „Д-р Петър Берон” – Плевен

София Шукерска  – ІV кл., СУ „Йордан Йовков”, Кърджали

Симона Кралева – ІІ КЛ., НБУ „Михаил Лъкатник”, Бургас

Лилия Янкова  – ІІІ КЛ., НУ „Единство ”, Плевен

Михаела Цветкова – ІV КЛ., НУ „Христо Ботев”, Плевен

Георги Стаматов – I КЛ. НБУ „Михаил Лъкатник”, Бургас

Явор Китов –  ІІ КЛ., СУ „Христо Смирненски”, Плевен

Дария Георгиева – ІV КЛ., ОУ „Георги Бенковски”, Бургас

Камелия Драгова – ІІІ КЛ., 2 ОУ „П.Р.Славейков ”, Стара Загора

Втора възрастова група – V-VІІІ клас:

Първа награда:  Ели-Мария Лекова – VІ КЛ., ОУ „Бенито Хуарес”, София

Втора награда:  Светлана Маркова – VІ КЛ., 2 ОУ „П.Р.Славейков”, Стара Загора

Трета награда:  Александра Росенова – VІ КЛ., ОУ „Христо Ботев”,  с. Ценово, обл. Русе

Поощрителни награди:

Мария Йорданова – VІІІ КЛ. Гимназия с преподаване на чужди езици, Плевен

Никол Симеонова – VІ КЛ. 16 ОУ „Райко Жинзифов ”, София

Ивайло Пачев – VІІ КЛ. ОУ „Иван Рилски ”, Перник

Елена Арсова – VІ КЛ, ОУ„Валери Петров” Плевен

Ева Хазърбасанова – 14 г. НГДЕК „СВ. Кирил Философ”, София

Теодора Стефанова – VІІІ КЛ. СУ „Емилиян Станев ”, Велико Търново

Теодора Найденова –  VІІІ КЛ, НУИ „Панайот Пипков”,Плевен

Елица Митева – VІ КЛ, ОУ„Валери Петров”, Плевен

Емануела Георгиева – VІ Б КЛ., ОУ „Бенито Хуарес”, София

Галиана Георгиева – VІ КЛ., ОУ „СВ. Климент Охридски”, с.Дуранкулак, обл. Добрич.

Извън конкурса грамоти за най-малки участници се присъждат на децата от група „Сладурани”, група „Мечо Пух” и група „Дъга” на Детска градина „Слънце“- град Плевен

Прочетете също:

Министерският съвет одобри два договора за доставка от Китай на лекарствени продукти за лечение на COVID-19

На извънредно заседание чрез видеоконферентна връзка Правителството одобри днес два проекта на договори, които Министерството ...