Акценти
Начало / Култура / Третокласник спечели голямата награда в националния конкурс „Освобождението“

Третокласник спечели голямата награда в националния конкурс „Освобождението“

Третокласникът Никола Анастасов от пловдивското село Марково е тазгодишният носител на Голямата награда в конкурса „Освобождението”. Това обявиха организаторите от Регионалния военноисторически музей в Плевен.

На петокласничката Клаудия Славова от град Елхово журито е присъдило наградата на Регионален военноисторически музей – Плевен.

Ето и останалите наградени:

Първа възрастова група – І – ІV клас:

 Първа награда:  Кристиан Мандаке – ІV клас, НУ „П. Евтимий”- Плевен

Втора награда: Елена Пиперкова – ІII клас, НУ „Х.Ботев“- Елин Пелин

Трета награда:  Сиана Тодорова  – ІІІ клас, ОУ „В. Левски“ – Плевен

 Поощрителни награди І – ІV клас: Никол Пенкова – II  клас, ОУ „В.Левски“- Плевен; Валентина Господинова – ІІ клас, НБУ „М. Лъкатник“- Бургас; Александра Тодорова – IV клас., ОУ „Екзарх Антим І“- Пловдив; Виктория Иванова – І клас, НУ „Св. С. Врачански“ – Враца; Пламена Минова – IV клас, НУ „П. Евтимий“ – Плевен.

Втора възрастова група – V-VІІІ клас: 

Първа награда:  Божидара Иванова– VІII клас, СУ „Отец Паисий“ – Самоков“

Втора награда: Милица Грънчарова – VII клас, 13 ОУ „Св. П. Хилендарски“ – Стара Загора

Трета награда:  Габриел Зашев – VI клас, Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

Поощрителни награди: Биляна Маринова – VI кл. 16  ОУ „Райко Жинзифов“ – София; Руфат Живков – VI кл. , ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Ловеч; Никол Попова – VI кл.,  СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – Козлодуй; Естир Зияева VІІІ кл., с. Цонево, общ. Дългопол; Александра Радославова – V кл., Самоков

Извън конкурса Грамоти за най-малки участници ще получат  децата от група „Сладурани”,  група „Многознайко” и група „Пчелички” на Детска градина „Слънце“- Плевен

Прочетете също:

Съветниците приеха годишните отчети и баланси за 2021 година на общинските фирми

Общинският съвет на Плевен прие годишните отчети и баланси за 2021 г. на търговските дружества ...