Акценти

Параолимпийските игри започват днес в Рио

От 7 до 18 септември в Рио де Жанейро ще се проведат Параолимпийските игри. В тях ще вземат участие рекорден брой спортисти – близо 4300 атлети с увреждания от 176 държави.

Медалистите ще бъдат определени след 528 състезания в 23 спорта. Тази година са включени два нови спорта – кану и триатлон.

В Параолимпиадата в Рио ще участват седем български състезатели. Това са: Радослав Златанов – спринт 100 м., Даниела Тодорова – мятане на диск и хвърляне на копие, Ружди Ружди – мятане на диск и тласкане на гюле, Християн Стоянов – бягане на 1500 м., Денислав Коджабашев – тенис на маса, Милена Тодорова – спортна стрелба, Иванка Колева – мятане на диск и тласкане на гюле.

Прочетете също:

Плевен подписа договор за дарение на проект за реконструкция на водопроводи по улиците „Сан Стефано“ и „Шипка“

В Плевен бе подписан важен договор между кмета на общината, д-р Валентин Христов, и управителя …