Акценти

Община Плевен обновява десет обекта от градската инфраструктура по проект за подобряване на здравеопазването в Северозападния регион​​

Община Плевен ще модернизира десет обекта от градската си инфраструктура в рамките на проекта „Единно здраве за Северозападен регион“, съобщи БТА, цитирайки информация от пресцентъра на общината. Проектът е финансиран по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 и е част от процедурата „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“.

В реализацията на проекта участват 21 партньори, сред които общини, учебни заведения, общински и университетски болници от Северозападния регион, както и Министерството на здравеопазването. В Община Плевен се планират мерки за зелена градска инфраструктура. Те обхващат изграждане на площи за отдих и спорт, които ще насърчават активен начин на живот и ще спомогнат за превенция на сърдечносъдови и онкологични заболявания. Предвижда се реновация на седем детски площадки, парка „Десети декември“, градинката пред стадион „Белите орли“ и предгаровия площад.

Очаква се в резултат на тези дейности да бъдат подобрени 52 785 квадратни метра обществени зони. Проектът също така ще подпомогне общопрактикуващите лекари в отдалечените и труднодостъпни райони. В допълнение, на територията на селата Ясен и Гривица, както и в град Славяново, ще бъдат поставени три мобилни дефибрилатора.

Водещ партньор на проекта е Медицинският университет в Плевен, който обединява важни институции от областите Плевен и Ловеч. Сред тях са университетската болница „Д-р Георги Странски“ и общини като Пордим, Левски, Никопол, Кнежа, Искър и Белене. Общата стойност на финансирането за Община Плевен възлиза на 8 029 446 лева.

Прочетете също:

Над 90 деца от България и Балканите демонстрираха шахматни умения на турнира за Купа „Плевен 21“

Международният детски шахматен турнир за Купа „Плевен 21“ събра над 90 млади шахматисти от клубове …