Акценти

Новият заместник-окръжен прокурор на Окръжна прокуратура-Плевен встъпи в длъжност

Прокурор Венцислав Фердинандов встъпи днес в длъжност заместник-окръжен прокурор на Окръжна прокуратура-Плевен, съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата. Актът за встъпване в длъжност е подписан и връчен от Владимир Николов административен ръководител – окръжен прокурор на Окръжна прокуратура-Плевен.

Прокурор Фердинандов е назначен на тази длъжност с решение на Прокурорската колегия на Висш съдебен съвет от 29 септември 2021г.

Венцислав Фердинандов е завършил висшето си образование в СУ “Св.Климент Охридски“ през 1999 г., специалност „Право“. От тогава до днес е работил в Прокуратура на Република България. Заемал е последователно прокурорски длъжности в Района прокуратура-Плевен и Специализирана прокуратура – София. Притежава най-високия магистратски ранг – „Прокурор във ВКП и ВАП“.

Прочетете също:

Възраждане на вярата в Коиловци: Млади хора се обръщат към църквата, привлечени от духовността и благодатта

В интервю за Българската Телеграфна Агенция (БТА) отец Сава Генов, свещеник в храм „Свети Димитър“ …