Акценти

Започва разчистване на храстовата растителност по общинските пътища

Приключи възложеното от Община Плевен поредно за годината косене на тревата в гробищен парк „Чаира” и Горноплевенските гробища, до дни ще свърши и разчистването на гробищата до Стадиона. Премахват се и образувани в гробищните паркове нерегламентирани сметища, на които гражданите изхвърлят строителни и битови отпадъци, суха растителност и др.

Напредва отстраняването на дървесно-храстова растителност по общинската пътна мрежа в направлението Радишево – Пелишат. От днес започват дейности по премахване на избуяла растителност по пътя за гробищен парк „Чаира”, след което подобни дейности ще стартират и в направлението Буковлък – Върбица до Асфалтобазата.

Кметът на Община Плевен Георг Спартански информира, че е възложил почистване от двете страни на пътя в парк „Кайлъка” от ресторант „Караджейката” до язовирите, въпреки че пътят минава през територия, която е държавна собственост.

 

Прочетете също:

Ремонтни дейности затрудняват движението в района на кръстовището на ул. „Димитър Константинов“ и „Иван Вазов“ в Плевен

В Плевен се очакват затруднения в движението на ключови улици поради строителни дейности, предупредиха от …