Начало / Последни новини / Бронзов медал за АК Георги Дъков в Габрово

Бронзов медал за АК Георги Дъков в Габрово

Лекоатлетът на АК Георги Дъков – Валентин Христов спечели бронзов медал в дисциплината тласкане на гюле в Габрово. Стори го в 12-ото издание на турнира „Никола Вълчанов“, чийто организатор и домакин е местния лекоатлетически клуб „ТОТ АТЛЕТ“. В традиционната надпревара участваха състезатели от всички възрастови групи – от момичета и момчета под 14 години до жени и мъже.

Валентин Христов бе в битката на юношите младша възраст. Още след първия си опит – 13,22 метра, възпитаникът на треньорката Галя Николова си осигури място в призовата тройка на класирането. Това бе и най-доброто му постижение в състезанието. Спорът в сектора спечели представителят на домакините Давид Цанев с 13,84 м. Втори е разградчанина Владислав Димитров – 13,67 м.

Двама атлети на АК Георги Дъков завършиха на четвърта позиция – Йоана Маринова /400 м бягане за момичета под 16 г./ и Мартин Иванов /600 м бягане за момичета под 14 г./. Съотборникът им Александър Попов финишира десети в бягането на 800 м при юношите младша възраст.