Начало / Последни новини / 29 български медала на Спешъл Олимпикс 2015, един пристига в Плевен

29 български медала на Спешъл Олимпикс 2015, един пристига в Плевен

23-та български състезатели, между които плевенчанинът Мариан Марков спечелиха общо 29 медала от десет спорта от провелото се от 21 юли до 2 август най-голямо спортно събитие в света за хора с ментални увреждания  Спешъл Олимпикс в Лос Анжелис, САЩ.

Българският химн звуча 6 пъти в Лос Анжелис,  когато български спортисти печелеха златото. 12 са сребърните медали, а останалите 11 са бронзови.

Сред сребърните медалисти е и плевенчанинът Мариан Марков, който се класира на второ място в индивидуалното състезание по боче, а с Павлина Неделчева от Търговище  се класираха на пето място на двойки по боче.

Ето всички резултати на Спешъл Олимпикс България в Лос Анжелис

Бадминтон

Муса Ахмед, Спешъл Олимпикс Поморие, бадминтон индивидуално – бронзов медал

Ганка Иванова, Спешъл Олимпикс Стара Загора, бадминтон индивидуално – сребърен медал

Муса Ахмед, Спешъл Олимпикс Поморие, бадминтон двойки – четвърто място

Ганка Иванова, Спешъл Олимпикс Стара Загора, бадминтон двойки – четвърто място

 

Тенис на маса

Весела Дункова, Спешъл Олимпикс София, тенис на маса, индивидуално – бронзов медал

Християн Данаилов, Спешъл Олимпикс Разград, тенис на маса, индивидуално – четвърто място

Християн Данаилов, Спешъл Олимпикс Разград, тенис на маса, двойки – сребърен медал

Весела Дункова, Спешъл Олимпикс София, тенис на маса, двойки – сребърен медал

 

Ролери

Таня Иваова, Спешъл Олимпикс Варна, ролери, 100 метра – златен медал

Ваня Иванова, Спешъл Олимпикс Варна, ролери, 100 метра – сребърен медал

Таня Иваова, Спешъл Олимпикс Варна, ролери, 2х100 щафета – златен медал

Ваня Иваова, Спешъл Олимпикс Варна, ролери, 2х100 щафета – златен медал

 

Плуване

Храбър Натов, Спешъл Олимпикс София, плуване, 50 бруст

Храбър Натов, Спешъл Олимпикс София, плуване, 100 бруст

Биляна Илиева, Спешъл Олимпикс Карлово, плуване, 50 кроул – 6 място

Биляна Илиева, Спешъл Олимпикс Карлово, плуване, 100 кроул – 5 място

 

Боче

Мариан Марков, Спешъл Олимпикс Плевен, боче индивидуално – бронзов медал

Павлина Неделчева, Спешъл Олимпикс Търговище, боче индивидуално – четвърто място

Мариан Марков, Спешъл Олимпикс Плевен, боче двойки – пето място

Павлина Неделчева, Спешъл Олимпикс Търговище, боче двойки – пето място

 

Вдигане на тежести

Чудомир Бачочев, Спешъл Олимпикс Смолян, вдигане на тежести, силов трибой  – сребърен медал

Чудомир Бачочев, Спешъл Олимпикс Смолян, вдигане на тежести, клек  – сребърен медал

Чудомир Бачочев, Спешъл Олимпикс Смолян, вдигане на тежести, лежанка  – сребърен медал

 

Чудомир Бачочев, Спешъл Олимпикс Смолян, вдигане на тежести, мъртва тяга  – сребърен медал

Радослав Радев, Спешъл Олимпикс Добрич, вдигане на тежести, силов трибой – бронзов медал

Радослав Радев, Спешъл Олимпикс Добрич, вдигане на тежести, лежанка – бронзов медал

Радослав Радев, Спешъл Олимпикс Добрич, вдигане на тежести, мъртва тяга – сребърен медал

Радослав Радев, Спешъл Олимпикс Добрич, вдигане на тежести, клек – четвърто място

 

Голф

Мирослав Енчев, Спешъл Олимпикс Добрич, голф, индивидуални умения – златен медал

Елица Димитрова, Спешъл Олимпикс Добрич голф, индивидуални умения – четвърто място

 

Езда

Радена Ангелова, Спешъл Олимпикс София, езда, английска обездка – бронзов медал

Радена Ангелова, Спешъл Олимпикс София, езда, отборно яздене (двама в отбор) – шесто място

Радена Ангелова, Спешъл Олимпикс София, езда, индивидуални умения с препятствия – пето място

Христо Димитров, Спешъл Олимпикс София, езда, английска обездка – бронзов медал

Христо Димитров, Спешъл Олимпикс София, езда, отборно яздене (двама в отбор) – златен медал

Христо Димитров, Спешъл Олимпикс София, езда, индивидуални умения с препятствия – четвърто място

Илиана Цветанова, Спешъл Олимпикс Ихтиман, езда, английска обездка  – сребърен медал

Илиана Цветанова, Спешъл Олимпикс Ихтиман, езда, индивидуални умения с препятствия – бронзов медал

Илиана Цветанова, Спешъл Олимпикс Ихтиман, езда, отборно яздене (двама в отбор – бронзов медал

Велико Великов, Спешъл Олимпикс Варна, езда, английска обездка – златен медал

Велико Великов, Спешъл Олимпикс Варна, езда, отборно яздене (двама в отбор) – златен медал

Велико Великов, Спешъл Олимпикс Варна, езда, индивидуални умения с препятствия – шесто място

 

Лека атлетика

Станимира Богова, Спешъл Олимпикс Бургас, лека атлетика, 100 метра бягане – бронзов медал

Станимира Богова, Спешъл Олимпикс Бургас, лека атлетика, щафета 4х100 –четвърто място

Катя Сейменска, Спешъл Олимпикс Благоевград, лека атлетика, 100 метра бягане – бронзов медал

Катя Сейменска, Спешъл Олимпикс Благоевград, лека атлетика, щафета 4х100 –четвърто място

Катя Сейменска, Спешъл Олимпикс Благоевград, лека атлетика, дълъг скок – пето място

Никола Николов, Спешъл Олимпикс Хасково, лека атлетика, 100 метра бягане – сребърен медал

Никола Николов, Спешъл Олимпикс Хасково, лека атлетика, дълъг скок – бронзов медал

Никола Николов, Спешъл Олимпикс Хасково, лека атлетика, щафета 4х100 –четвърто място

Веселин Монев, Спешъл олимпикс Сопот, лека атлетика, дълъг скок – сребърен медал

Веселин Монев, Спешъл олимпикс Сопот, лека атлетика, щафета 4х100 –четвърто място

Веселин Монев, Спешъл олимпикс Сопот, лека атлетика, 100 метра бягане – четвърто място

 

Джудо

Александър Кенанов, Спешъл Олимпикс София, джудо – сребърен медал

 

Прочетете също:

В Гулянци се подготвят да посрещнат Великденските празници в условията на пандемия

За предстоящите Великденски празници вратите на храма „Свети Георги Победоносец” в Гулянци  ще бъдат отворени. ...