Начало / Последни новини / Борците на Класик /Белене/ спечелиха турнира „Петър Мънев“

Борците на Класик /Белене/ спечелиха турнира „Петър Мънев“

Домакините от БК Класик /Белене/ спечелиха тазгодишното издание на традиционния турнир „Петър Мънев“ по борба класически стил. /Състезанието носи името на първия републикански селски шампион./ Така възпитаниците на треньора Момчил Ганчев добавиха поредните отличия към богата колекция на клуба от това състезание пред годините. Схватките се проведоха на открито – пред залата на Районното управление на МВР-Белене. Най-добър в тях беше беленчанина Владимир Иванов, който бе удостоен със специалното отличие – купа „Петър Мънев“. Той спечели категорията до 28 кг при най-малките – подготвителна група. Отборният трофей за пореден път взе Класик /Белене/. Втори са борците от Надежда /Оряхово/, а призовата тройка допълниха съставите на Левски /София/ и Ботев-93 /Враца/.

Другият триумф за беленския клуб бе дело на Радослав Тонев. В подготвителната група при 42-килограмовите той надви убедително всички съперници. Представянето му го направи най-резултатния състезател на надпреварата. Още радост за домакините донесе Ивайло Пейзанов, който стана победител в категорията до 73 кг при момчетата.

За най-техничен състезател бе определен Теодор Георгиев /кат.47 кг/ от плевенския клуб Изобор. Току що приключилия турнир се проведе по случай 52-ата годишнина от обявяването на Белене за град. В него участваха 70 борци /подготвителни групи, деца и момчета/.

Проявата уважи и представител на Българската федарация по борба.

„Спазихме традицията, като направихме поредно силно издание на турнира. Доволен съм от моите състезатели. Видяхме и много талантливи деца. Благодаря на общинското ръководство за подкрепата по организацията и провеждане на турнира. Надявам се следващата година в него да има и международно участие“, коментира треньора на Класик – Момчил Ганчев.

Снимка: belene.bg

Предстои нов избор на превозвачи по автобусни линии за 10 маршрутни разписания от квотата на Община Плевен

Да се проведат обществени поръчки за обществен превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, ...