Начало / Спорт / 42 шахматисти мериха сили в първия турнир от шахматната верига за ученици „Млад гросмайстор“

Млад гросмайстор - 8-годишни
Вече трета година СКШ „Плевен XXI“ провежда пет ежемесечни турнири за деца до 16 години, които са част от мащабна програма „Надеждите на България“.  Първото издание за учебната 2014/2015 г. събра тази събота и неделя общо 42 участници, които се състезаваха в  три турнира- за деца до 8 години, за деца до 10 години, а момичетата и момчетата до 12 и 16 години играха заедно, в един турнир.
Във възрастова група деца до 8 години се записаха 12 момичета и момчета. Убедително с 6 точки от 6 възможни първото място спечели Данислав Гърков, първокласник от НУ „Христо Ботев“ Плевен. След него с по 4 точки се наредиха Алекс Борисов от Плевен, Дария Георгиева от НУ „Христо Ботев“ Плевен и Самоел Вътков, ученик в НУ „Отец Паисий“ Плевен.

Млад гросмайстор - победители - 10г.

При 10-годишните първото място от общо 14 записали се зае Кристиан Милев от НУ „Христо Ботев“ с 5 точки. Втора с 4,5 се класира Патрицие Найманова, гостенка от СОУ „Д-р Петър Берон“ Червен бряг. Трета и четвърта награда с по 4 точки спечелиха Пламен Василев от НУ „Отец Паисий“ Плевен и Преслав Велюв, гост от СОУ „Д-р Петър Берон“ Червен бряг.

Млад гросмайстор победители до 12 години
В третия турнир до 16 години се включиха 16 момичета и момчета, като 4 от тях бяха на възраст до 12 години. За тях бе направено отделно класиране: първи е Стивън Василев – НУ „Ив. Младенов“ Враца с 4 точки, втори – Захари Иванов- СОУ „Иван Вазов“ Плевен с 2,5 точки, трети – Карлос Насар – ОУ „Христо Смирненски“ Червен бряг с 2 точки, четвърти без записана точка остана Лазар Насар – СОУ „Петър Берон“ Червен бряг .

Млад гросмайстор - призьорите до 16 г

При най-големите, до 16 години на първо място се класира Давид Цветанов – МГ „Гео Милев“ Плевен с 6 точки, втори е Владимир Върбанов – МГ „Гео Милев“ с 4,5 точки, трето място зае Гергана Димитрова – МГ „Гео Милев“ с 3,5 точки, а четвърти е Владислав Василев – СОУ „Д-р Петър Берон“ Червен бряг с 3,5 точки
Вторият турнир „Млад гросмайстор“ ще се проведе на 27 и 28 декември, отново в хотел „Балкан”.