Начало / Спорт / Шахматисти на „Спартак Плевен XXI” в десетката на национален детски турнир

Шахматисти на „Спартак Плевен XXI” в десетката на национален детски турнир

шах детски турнир

Четвърти детски турнир „МОЛ-България“ се проведе в края на миналата седмица  в София. В него взеха участие 79 състезатели от цялата страна  на възраст до 12 години. Те играха  7 кръга по „Швейцарска система“. Състезателите от „Спартак Плевен ХХІ” – Никола Тодоров и Кристиян Георгиев, които са най-малки на турнира, се класираха в челната десетка в тяхната възрастова група.

Ден преди това малките шахматисти участваха в детския турнир, организиран от „Спартак Плевен ХХІ”  в зала „Спартак” в Плевен. С 9 точки на първо място се класира Кристиян Георгиев, следван от Никола Тодоров и Алекс Борисов съответно с 8 и 7 точки.Товабеше първият турнир за най-малката група състезатели,  които тренират в плевенския клуб при  тренъора  Михаил Гигов. През 2015 година ще се организира верига от такива турнири с комплексно класиране под името „Млади Надежди“.