Начало / Спорт / Шампионска титла за Ивет Горанова от клуб „Петромакс“ от Балканското по карате

Шампионска титла за Ивет Горанова от клуб „Петромакс“ от Балканското по карате

Ивет Антонова Петромакс

Осем „лъвчета“ на Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ бяха  единствените плевенски състезатели , които участваха в 15-тото Балканско първенство по карате старша възраст, девойки и младежи, жени и мъже до 21 г., което се проведе на 13 и 14 декември 2014 год. в Зала „Арена Армеец” в София.

В първенството взеха участие близо 900 състезатели от България, Албания, Босна и Херцеговина, Гърция, Кипър, Македония, Румъния, Словения, Сърбия, Турция, Хърватска, Черна гора. Каратеките мериха сили в двете дисциплини ката и кумите – отборно и индивидуално.

Ивет Горанова стана Балкански шмпион на кадети в категория до 54 кг. Мария-Магдалена Петрова, нейна съученичка в Спортно училище „Георги Бенковски”,  се класира на 9-то място във възрастова група кадети до 47 кг. дисциплина кумите индивидуално. Виктория Росева, Йоанна Иванова и Станислав Цанов демонстрираха чудесни умения и играха умело по 2 срещи всеки, но не успяха да стигнат до класиране. До финалите не стигнаха и Габриела Горанова, Тина Теофилова – при жените. На 7-мо място се класира в категорията си до 55 кг. Евгени Михайлов при младежите.

Евгени Михайлов имаше принос и за петото  място в отборното кумите младежи.

Доволни сме от представянето на лъвчетата си и се гордеем с представянето на Ивет и шампионската й титла, заявиха от КБИ „Петромакс“. Каратеките на клуба вече  се готвят за поредното голямо участие – Европейското първенство за старша възраст, девойки и младежи, мъже и жени, което ще се проведе през месец февруари следващата година  в Цюрих, Швейцария.