Начало / Спорт / Сребърен медал за състезател на плевенския клуб „Петромакс” от международен турнир в Баку

Baku Open 2014

Гергана Витанова – възпитаничка и състезател на Плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс”  спечели златен медал в дисциплината ката индивидуално на Международния турнир по карате „Баку Опен”, който се проведе от 12 до 14 септември в Баку, Азербейджан.

Международният турнир е редовно събитие в годишния спортно-състезателен календар на Европейската карате федерация и в него взеха участие над 300 каратеки от Европа. Българската национална карате федерация /БНФК/ отбеляза силно присъствие на турнира с отличното представяне на състезателите си в различните дисциплини. Отборът на България за дисциплина кумите отборно жени се класира на 5-то място.

При дисциплина кумите индивидуално Александра Стублева стана вицешампион в категория до 68 кг.; Борислава Ганева стана  вицешампион в категория над 68 кг.; Андрей Димитров при мъжете – вицешампион в категория до 68 кг.