Начало / Спорт / „Спартак” с 13-та загуба в шампионата

„Спартак” с 13-та загуба в шампионата

Бскетболен кош

Днес момчетата на Цветан Антов претърпяха поредното  голямо поражение, този път при гостуването им в Ямбол на местния отбор в двубой от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Спартаковци паднаха с 27 точки разлика – 64:91, като това беше 13-ата им загуба в шампионата, пише сайтът plevensport.eu. Така с актив от 21 точки, постигнати след само 4 победи, плевенските баскетболисти заемат твърдо седмото място в класирането, като изостават на четири точки зад шестия „Рилски спортист”. За „Спартак” в мача най-добре се представи центърът Саша Топчов, който записа 14 точки и 9 борби. Американецът Джеймс Анакреон добави 13 точки и 4 борби, а с по 10 точки се отчетоха Цветослав Острев и Росен Софрониев, като последният се пребори и за 6 топки в срещата.