Начало / Спорт / „Спартак” направи най-силния си мач за сезона срещу „Локомотив” – Горна Оряховица

Spartak_Loko1

„Спартак”  – Плевен разби „Локомотив” – Горна Оряховица, като изигра най-силния си мач от началото на сезона, пише сайтът plevensport.eu. Дербито на 23-ия кръг на Северозападната „В“ група, което се игра на стадион „Плевен”, завърши 3:0. Плевенчани тотално надиграха „железничарите“, като трите гола бяха най-малкото с което гостите можеха да си тръгнат. Попаденията за „синьо-белите“ вкараха голмайсторът на тима Любомир Тодоров, който отбеляза на два пъти през първото полувреме, и Даниел Цветков през втората част. Така момчетата на Бойко Цветков не само, че постигнаха класически успех над един от преките си конкуренти за върха, но и с трите безответни попадения вече са с по-добри показатели в преките двубои с Локомотив, тъй като през есента Спартак загуби в Горна Оряховица с 1:4.

Победата на „Спартак“ е 16-та от началото на сезона, като „синьо-белите“ все повече дишат във врата на водачите в групата. Плевенските футболисти имат в актива си 51 точки, като все още заемат петото място, на точка зад днешния им съперник „Локомотив“. Лидер в подреждането е отборът на Локомотив (Мездра) с 55, пред „Етър“ и „Ботев“ -Луковит с по 53. В следващия кръг „Спартак“ ще гостува на Павликени в двубой от 24-ия кръг. Срещата ще се състои на 27 април (неделя) от 17.00 часа.