Начало / Спорт / Плевенски триатлонисти спечелиха три медала от Държавното първенство в Русе

Плевенски триатлонисти спечелиха три медала от Държавното първенство в Русе

триатлонисти

Триатлонистите от плевенския спортен клуб „Борислав Доков“ се представиха отлично на провелото се на 6 юли Държавно първенство по триатлон, пише plevensport.eu, цитирайки вестник „Посредник“. На езерото „Николово“ край град Русе се събраха над 220 състезатели от всички клубове в страната. СК „Борислав Доков“ се представи с 8 състезатели, в пет възрастови групи, които спечелиха три медала – 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов. Титлата грабна при момчетата младша възраст (родени 2004 и след нея) най-малкият триатлонист в отбора – 9-годишният Мартин Лазаров. Той преодоля дистанцията от 50 м плуване, 2.5 км колоездене и 500 м бягане за 10.08 минути, като остави конкуренцията на 40 секунди след себе си.

При младежите (родени от 1995 до 1997) 17-годишният плевенчанин Иван Цочев се окичи със сребърния медал, като преодоля дистанцията от 400 м плуване, 10 км колоездене и 2.5 км бягане за 41.17 мин. Шампион тук стана Ивайло Рачев от СК „Триатлет“ (Баня) с 38.52 мин. При юношите младша възраст Симеон Янев (13 г.) спечели бронзово отличие като се справи с дистанция от 100 м плуване, 5 км колоездене и 1 км бягане за 18.08 мин. Виктор Цветанов се класира 8-ми с общо време 19.39 мин. Шампион в тази възрастова група стана Иван Христосков от СК „Шампион“ (Пазарджик) с време 17.43 мин.

При девойките младша възраст плевенската триатлонистка Нелина Георгиева се класира на четвърто място с общо време 20.23 мин., като изостана на 1.31 мин. зад победителката Борислава Колева от СК „ГД Спорт“ – Благоевград. Във възрастовата група за момчета старша възраст (родени 2002 и 2003) участие взе 10-годишният Владимир Валентинов, който се класира на девето място и преодоля дистанцията от 50 м плуване, 2.5 км колоездене и 500 м бягане за общо време от 10.48 мин.

При мъжете взеха участие треньорът Иво Илиев и помощник-треньорът по колоездене Димитър Прокопов, които също се представиха добре. Илиев завърши на 12-то място, а Прокопов е 21-ви в крайното подреждане. Шампион стана Александър Сръндев от СК „София“ с време 1:06.49 ч.