Начало / Спорт / Пето място за наша гребкиня на Младежките олимпийски игри

Пето място за наша гребкиня на Младежките олимпийски игри

Десислава Георгиева
Снимка:sportal.bg

Плевенската гребкиня Десислава Георгиева завърши на пето място във финала на скиф на Младежките олимпийски игри в Нанджин (Китай), съобщава sportal.bg. Единствената ни представителка в гребането преодоля 1000-метровата дистанция за 3:59.62 минути, като остана на около 6 секунди от бронзовия медал. Десислава е на 16 години, родена в Плевен, с личен треньор Лъчезар Бойчев и тази година финишира четвърта на Европейското първенство.

Шампионка днес в Нанджин стана Кристина Стараселец от Беларус с време 3:51.33 минути. Другите съпернички на Георгиева във финал „А“ бяха представителки на Парагвай, Франция, Гърция и Литва.