Начало / Спорт / Отборът на ОУ „Максим Горки” – Левски спечели регионалното състезание „Млад огнеборец”

отбор Левски

Днес в Градската градина в Плевен се проведе регионалното състезание „Млад огнеборец” . В него участваха  70 деца от цялата област. Това са отборите, победители от районните състезания – Общински детски комплекс – Никопол, ОУ „Максим Горки” – Левски, ОУ „Васил Левски” – Кнежа, СОУ „Христо Смирненски” – Гулянци, ОУ „Христо Смирненски” – Червен бряг, Общински детски комплекс – Белене и СОУ „Христо Ботев” – Долни Дъбник. Всеки отбор се състои от 10 състезатели – момчета и момичета на възраст от 12 до 16 години, които се състезаваха в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 метра щафетно бягане с препятствия”.

Млад огнеборец

Награждаването на победителите в състезанието се проведе в 12 часа. Преди това областният управител Илиян Йончев поздрави младите огнеборци и пожела успех на победителите, които ще представят нашия регион в националното състезание.

Областният управител и налникът на  ОУПБЗН – Плевен  комисар Емил Маринов наградиха участниците в регионалното състезание.

Комплексен победител в състезанието стана отборът на ОУ „Максим Горки” – Левски. На второ място се класира отборът на Общински детски комплекс – Белене, трети е отборът на Общински детски комплекс – Никопол. Останалите отбори се класираха както следва:  СОУ Христо Ботев” – Долни Дъбник, ОУ „Васил Левски” – Кнежа, СОУ „Христо Смирненски” – Гулянци и ОУ „Христо Смирненски” – Червен бряг.

В дисциплината Бойно разгръщане на състезателна пътека на трето място е отборът на СОУ „Христо Ботев” – Долни Дъбник, на второ място се класира отборът на Общински детски комплекс – Белене, първото място завоюва отборът на ОУ „Максим Горки” – Левски.

В дисциплината 400 метра щафетно бягане с препятствия на трето място е отборът на ОУ „Максим Горки” – Левски, на второ – отборът на Общински детски комплекс – Никопол, на първо място е отборът на Общински детски комплекс – Белене.

млад огнеборец

Комисар Емил Маринов връчи грамота и на най-малкия участник в състезанието –  Марин Горанов от СОУ „Христо Ботев” – Долни Дъбник.

Млад огнеборец отбор Белене

Млад огнеборец отбор Никопол

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...