Начало / Последни новини / Неуспешен старт за Спартак (Плевен) в „Поморие Къп”

Неуспешен старт за Спартак (Плевен) в „Поморие Къп”

Плевенският Спартак отстъпи победата на домакините от Поморие при стартовия мач на турнира „Поморие Къп 2016“. Мачък завърши 1:0, като единственият гол за домакините вкара Мики Орачев в средата на първото полувреме, пише plevensport.eu. Малко преди това гостите останаха без един от титулярните си халфове – Тихомир Тодоров извърши нарушение и съдията го отстрани с директен червен картон. След гола мястото му зае Преслав Антонов.

Домакините повече владееха топката, но рядко достигаха до голова ситуация. Съперникът им пък разчиташе предимно на контраатаки. Капитанът Иво Иванов нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с вратаря на Поморие, но реферът прецени, че е симулирал и му вдигна жълт картон.

В края на полувремето Преслав Антонов пропусна да изравни.

След почивката Богомил Дяков стреля от фаул на сантиметри от гредата. Страничният съдия пък спря със спорни засади голови атаки на Цветомир Тодоров и Преслав Антонов.

Следващият мач на спартаковци от турнира ще бъде на 11 февруари (четвъртък) от 13.00 часа срещу третия отбор в предварителната група – Нефтохимик (Бургас).

Снимка: Официален сайт на ОФК Поморие