Начало / Спорт / „Лъвчетата” на „Петромакс” се окичиха със злато

„Лъвчетата” на „Петромакс” се окичиха със злато

team kavarna
Снимка: Клуб „Петромакс“

„Лъвчето” на плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Ивет Горанова, извоюва шампионска титла и златен медал в категория до 54 кг. в кумите индивидуално на карате турнира Купа „Каварна”, който се проведе на 13 септември в крайморския град. А сестра й – Габриела Горанова, взе златото в категория до 59 кг. при младежите.

Освен Ивет и Габриела, добро представяне направи и  Виктория Росева, която се класира трета в дисциплината кумите индивидуално, 54 кг.

Ивет и Габриела,   възпитанички на Спортно училище „Георги Бенковски” Плевен със спорт карате, заедно със съотборничката си Виктория Росева /СОУ „Иван Вазов” Плевен/ разбиха конкуренцията и при отборната дисциплина – кумите. Отборът на Клуба се класира на 1-во място, а девойките отнесоха купата на дисциплината с тях към Плевен.

В турнира в Каварна участваха 150 състезатели  от клубове по карате  от страната.