Начало / Спорт / Лекоатлети от Койнаре с две първи места от мемориала „Митето“

Лекоатлети от Койнаре с две първи места от мемориала „Митето“

турнир Митето Койнаре

Домакините и основни организатори от КЛА Спартак спечелиха две първи места на проведения днес в град Койнаре 22-ри лекоатлетически мемориал „Димитър Върбанов – Митето“. Над 100 атлети от 8 до 19-годишна възраст от 15 клуба от цялата страна взеха участие в кроскънтри състезанието, което се проведе на отлично подготвено трасе от организаторите от КЛА Спартак (Койнаре), Българска федерация по лека атлетика, местното кметство и Община Червен бряг,пише plevensport.eu.Титлите за клуба от Койнаре донесоха Павел Танковски при момчетата под 16 години и Денис Големански при 8-9-годишните момчета. Танковски финишира първи по трасето от 2 400 метра за време 7:55,6 минути, а Големански завърши първи, като пробяга разстоянието от 400 метра, оставяйки зад себе си Даниел Кантраджиев от Плевен и съотборника си Цветомир Райчев.

Още двама лекоатлети от нашата област завършиха състезанието на едно от призовите три места. При момчетата до 14 години представителят на АК „Георги Дъков“ (Плевен) е втори с постигнато време на 1400-метровата дистанция от 5:07,5 минути. Тук първенец стана Иван Иванов от Луковит, който финишира за 5:03,0 мин. При 10-11-годишните момчета много добре се представи червенобрежкият лекоатлет Лъчезар Петков. Той зае третото място, като преодоля трасе от 400 метра, но беше изпреварен от Димитър Иванов от Троян и Румен Зорилов от Мизия.

Класиралите се до шесто място при най-малките получиха предметни награди, а за най-добрите шест във възрастите от 11-12-годишни до юноши и девойки младша възраст имаше и парични премии. Състезанието бе посветено и на 40-годишнината от обявяването на Койнаре за град. При най-големите, юноши и девойки старша възраст, с убедителни победи златните медали заслужиха Александър Йотовски от Атлет (Мездра) и Диляна Минкина – Средногорски атлет (Пирдоп).