Начало / Спорт / Излъчиха финалистите от веригата „Млад гросмайстор“

Излъчиха финалистите от веригата „Млад гросмайстор“

Медалисти млад гросмайстор

Петият турнир от веригата „Млад гросмайстор 2014-2015 г.“ излъчи както призьорите в тази надпревара – до 8, 10, 12 и 16 години, така и комплексните победители,с  право да продължат участието си на финалите в Трявна през месец май.

В заключителния турнир от веригата взеха участие 39 шахматисти от Плевен, Червен бряг и Враца. За някои от състезателите това беше последна възможност за по-добро класиране.

Състезателите до 8 и 10 години играха по 7 кръга, а до 12 и 16 години – по 6 кръга. След приключване на партиите на първо място при 8-годишните се класира  Данислав Гърков – 6 т. ; втори е Валентин Филипов – 5,5 т.; трети – Алекс Борисов – 4,5 т.
При 10-годишните класирането поведе Патрицие Найманова – 6 т.; на второ място е Преслав Велюв – 5,5 т.; третото място зае Кристиан Милев – 5,5 т.
В групата на 12-годишните първото спечели Стивън Василев – 4 т.; втори е Лазар Насар – 2,5 т.; трети –  Захари Иванов – 2 т.
Класирането при 16-годишните е: Давид Цветанов – 6 т. ; Гергана Димитрова – 4,5 т.; Владимир Върбанов– 3,5 т.;

Организаторите от СКШ „Плевен 21“ наградиха финалистите със специално изработени грамоти и медали. Те им бяха връчени от заместник- председателката на клуба Даниела Нановска, която изказа благодарност към младите таланти за тяхната игра и им пожела ползотворна подготовка и успех на финалния турнир в Трявна, където ще се включат и победителите от веригата „Млад гросмайстор“ на партньорите в проекта Благоевград, Пловдив, Шумен и Варна.

Победителите от цялата верига бяха определени по точкова система съгласно Регламента на веригата.