Начало / Спорт / Златни медали за плевенски атлети от престижния турнир „Павел Павлов”

Златни медали за плевенски атлети от престижния турнир „Павел Павлов”

Двама плевенски лекоатлети – Рената Петкова и Тихомир Иванов, станаха шампиони в тихомир ивановдисциплините си на провелия се на 28 юни на Националния стадион „Васил Левски“ в София традиционен международен турнир „Павел Павлов“, съобщава plevensport.eu. Най-проспериращият български скачач през последната година в сектора за висок скок Тихомир Иванов спечели златото със скот от 220 см. Втори се нареди Виктор Нинов с 217 см. Друг плевенски скачач – Невен Колев, също участва в състезанието, като завърши на четвърто място с постижение от 180 см.

В дисциплината тласкане на гюле при жените първа стана атлетката на АК „Георги Дъков“ Рената Петкова. Младата плевенска надежда победи с резултат от 12.88 метра, като изпревари с над два метра завършилата на второ място Магдалена Съйкова.

В скока на дължина за мъже плевенчанинът Даниел Анков, който е юношески шампион, се нареди на трето място след скок от 7.05 метра.