Начало / Спорт / Детският отбор на „Спартак“ – Плевен с уникална победа над „Ботев“ с 9:0

Детският отбор на „Спартак“ – Плевен с уникална победа над „Ботев“ с 9:0

Уникално постижение постигна детският тим на Спартак (Плевен). Вфутбол среща-реванш от осминафиналите на Държавното първенство по футбол за родени след 1999 г. момчетата на Красимир Гъдулков разбиха своите домакини от Ботев (Враца) с впечатляващото 9:0. Така с общ резултат 11:1 малките плевенски футболисти влязоха сред осемте най-добри отбора в България в тази възрастова група. През целия мач врачани не отправиха нито един точен шут към вратата на „синьо-белите“, а двама от играчите на Спартак записаха хеттрик. Головата фиеста за плевенския отбор беше открита в 15-ата минута
A в последните три минути малките спартаковци бележеха гол след гол на всеки 60 секунди.

Днес от 11.30 часа в централата на Българския футболен съюз ще бъде теглен жребия за 1/4-финалите на шампионата. Евентуални съперници на Спартак могат да бъдат отборите на Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Дунав 2010 (Русе), Литекс (Ловеч), Славия, Ботев (Пловдив) и Берое.

За уникалния резултат на Спартак играха: Мартин Петков, Ангел Дойчинов, Валери Вълов, Владимир Кирилов, Андриан Димитров, Цветелин Иванов, Георги Горанов, Габриел Каменов, Виктор Митов, Павел Петков, Кристиян Райчев (Иван Нанков, Ангел Блажев, Георги Захариев, Валентин Генов, Стефан Стоянов).

Източник: вестник „Конкурент“