Начало / Последни новини / Два медала за Север /Плевен/ край Разград

Два медала за Север /Плевен/ край Разград

Анна Лачева и Данчо Борисов спечелиха бронзови медали в индивидуалната надпревара на средна дистанция за купа „Разград“. Състезанието по ориентиране се проведе в Югоизточната част на лесопарк Пчелина /на 12 км от града/.

Двамата състезатели на плевенския клуб Север се класираха на призовите места в своите възрастови групи. Анна го стори при момичетата до 12 години. В конкуренция с още 33 съпернички тя измина разстоянието от 2,2 км със 7 контролни точки за 27,56 минути.

С малко под 3 мин. по-бърза от нея беше Десислава Бахчеванова от Компас крос /Русе/. Почти без конкуренция победителка стана Анжела Василева от Вариант 5 /Търговище/.

Данчо завърши трети при мъжете до 55 години. Той премина по трасето от 3,6 км с 9 контролни точки за 35,38 мин. Плевенчанинът води изключително оспорвана битка за второто място със Стефан Димитров. Ориентировачът от Ломеец /Иваново/ обаче го изпревари с 37 секунди. Първи тук финишира Георги Колев от Мадарски конник /Шумен/.

Плевенският тим бе представен от общо 15 състезатели. На седмо място се класира Ралица Василева /Жени 21 години/. Осми позиции за Цветелин Велков /М14/, Милен Гургуров /М45/ и Цветелина Цветанова /Ж14/. Останалите са по-назад в класирането на своите възрастови групи. От цялостното си участие Север събра 31 точки, които му отредиха 11-о място в отборното класиране.

Купата вдигна Ломеец /Иваново/ със 190 точки.