Начало / Последни новини / Глътка въздух за Спартак след 2:0 над Оборище

Глътка въздух за Спартак след 2:0 над Оборище

Спартак победи с 2:0 гостуващия му Оборище /Панагюрище/ в среща от 26-тия на  футболното първенство на Б група. Успехът свали част от напрежението, но борбата за спасение  продължава.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в началото. В петата минута Цветомир Тодоров центрира от  корнер и Цветелин Радев с глава заби топката в мрежата. Постепенно гостите не само изравниха играта, но и повече владееха топката. Чисти голови ситуации обаче нямаше и пред двете врати.

Тази картина се запази  и след почивката. В 84-та минута младият  Виктор Иванов от Спартак тресна напречната  греда с удар от границата на наказателното поле. Три минути по-късно интригата изчезна, след като Тихомир  Тодоров изведе Преслав Антонов зад защитата и той  търкулна технично топката покрай вратаря на гостите за крайното 2:0.

Снимка: архив ИнфоПлевен