Начало / Спорт / Бронзов медал за Гергана Димитрова от „Спартак Плевен XXI“

Бронзов медал за Гергана Димитрова от „Спартак Плевен XXI“

Гергана Димитрова шах
Гергана Димитрова (първата вляво) донесе първият медал за годината на клуб „Спартак Плевен ХХI“

Плевенският клуб  ”Спартак Плевен XXI” започна с медал годината, след като Гергана Димитрова се класира на трето място в традиционния турнир по шахмат за юноши и девойки Купа „Ивис“. Деветото издание на традиционния турнир се проведе на 4 и 5 януари в София. Той е първото официално състезание  от календара на Българската федерация по шахмат за 2015 година и е със статут на Купа на България.

В турнира взеха участие над 150 състезатели от цялата страна. Те играха турнири в 7 кръга по „Швейцарска система“. Гергана Димитрова се класира на трето място в групата за девойки до 16 години. Плевенският клуб участвува с още двама състезатели Кристиян Георгиев и Никола Тодоров, които в групата до 10 години се класираха в първата половина на таблицата.

За двамата малки състезатели предстои още едно сътезание този месец. Това е Международният детски турнир  за „Купа Траяна“, който ще се проведе от 16 до 18 януари в град Стара Загора.