Начало / Последни новини / Бриджорите от „Найтингейл“ с второ място на турнира „Западна Лига“

Бриджорите от „Найтингейл“ с второ място на турнира „Западна Лига“

Отборът на „Найтингейл“ се класира на второ място в генералното класиране на турнира по бридж „Западна лига“. На 21 ноември в „Туристически дом“ в град Плевен се състоя последният седми кръг на турнира за 2015 г., като в него взеха участие 7 отбора, които играха по системата „Всеки срещу всеки“ мачове по 8 дона. Турнирът завърши крайно драматично, след като трите отбора, които се класираха на първите три места, се вместиха в рамките на 1 победна точки, като постигнаха резултати между 76 и 75 точки от 120 възможни. Безспорно приятната изненада бе отборът на „Спартак“(Плевен), който водеше през целия турнир, но беше изпреварен в последния кръг от отбора на „Велбъжд“(Кюстендил). Добрата игра на плевенчани обаче направи „лоша услуга“ на съгражданите им от „Найтингейл“, които останаха трети в този кръг. В генералното класиране,  след изиграването на седемте турнира, „Найтингейл“ отстъпиха първото място като останаха  втори със 51 точки от 70 възможни, изпреварени с една точка от „Велбъжд“(Кюстендил), които спечелиха купата.

Отборът на „Найтингейл“ бе в състав Слави Алексиев, Румен Маринчев, Златозар Сариев, Румен Върбанов с резерви Пламен Христови и Юри Николов, а за „Спартак“ играха Росен Попов, Мирослав Пашев, Станислав Миленков и Цанко Василев.