Начало / Последни новини / Баскетболистите на Спартак загубиха с точка от Ямбол

Баскетболистите на Спартак загубиха с точка от Ямбол

Ямбол попари Спартак (Плевен) с победен кош на Денис Агре в последната секунда на двубоя и така спечели домакинството си от седемнадесетия кръг на НБЛ със 73:72. Снощи в зала „Диана” двата тима изиграха много оспорван мач, който ямболии спечелиха от трети опит, след като Станислав Говедаров на два пъти пропускаше в заключителните секунди, преди Агре да поправи грешката му и да донесе успеха на водения от Петър Петров отбор.

Играчите на Ямбол започнаха много мотивирано и още през първата част поведоха с двуцифрена разлика -17:7 две минути преди нейния край, а след 10 минути играха имаха аванс от 19:14 след силен завършек на плевенчани. Спартак заигра по-добре през второто полувреме и на няколко пъти разликата падаше само до точка преди Ямбол отново да се откъсне напред. Последната част стартира с пет поредни точки за играчите на Александър Дяковски и съответно 56:51, но ямболския тим бързо изравни до 61:61, след което играта вървеше точка за точка.

До тук Спартак има девет победи и осем поражения.