Начало / Спорт / Третокласникът Михаил Кирков с награда за „Проспериращ шахматист” на СКШ „Плевен XXI”

Михаил Киров

Третокласникът от Гимназията с преподаване на чужди езици (ГПЧЕ) – Плевен – Михаил Кирков, бе отличен от клуб „Плевен XXI” за „Най-бързо прогресиращ млад шахматист” за 2013 година. 10-годишното момче тренира активно шах едва от година и половина, но вече има големи успехи в този спорт. През 2013-а той стана Държавен шампион по ускорен шах и по блиц и сребърен медалист на Държавното отборно първенство за момчета до 12 години, където игра на втора дъска и спечели 5 от 6 възможни точки. На това първенство той записа победи след феноменални партии срещу Европейската шампионка до 10 години Норгюл Салимова и Европейският шампион за 2012 година и училищен първенец Цветан Стоянов.

Плакетът на Михаил Кирков връчи треньорката му м.с. Христинка Илиева на последното за клуба състезание, провело се в нашия град – турнира „Млад гросмайстор”, който бе тази събота и неделя в хотел „Балкан”.